Для виконання завдань в умовах, що несуть потенційну небезпеку для здоров’я та життя людей, використовують засоби індивідуального захисту. До них відноситься спеціальне тактичне спорядження, яке не лише захищає, а й сприяє підвищенню ефективності комунікації та виконує інші важливі функції.
Засоби тактичного захисту: особливості застосування
Для особистого тактичного захисту використовується спеціальний одяг, взуття та аксесуари. Їх застосування повинне відповідати ряду вимог:
- адаптованість до умов використання — вони мають бути зручними, забезпечувати мобільність та швидке реагування в екстремальних ситуаціях;
- якість, підтверджена сертифікатами безпеки — лише в такому випадку застосування засобів буде ефективним та надійним;
- ергономічна конструкція — забезпечує комфортне носіння та рівномірний розподіл навантаження;
- модульність та універсальність — можливість доповнення та комбінування різних елементів спорядження відповідно до конкретних завдань;
- сумісність з іншим обладнанням — дає можливість підключення засобів зв’язку та різноманітних аксесуарів;
- міцність та стійкість до зовнішніх факторів — гарантує захист від пилу, бруду, хімічних сполук, високих температур тощо;
- простота в експлуатації та обслуговуванні — дозволяє швидко налаштувати засіб, замінити пошкоджені чи зношені деталі.
Засоби тактичного захисту найчастіше застосовують поліцейські, рятувальники та військові. Окремі їх види використовуються туристами, мисливцями, будівельниками, працівниками промислових підприємств.
Тактичні навушники: різновиди та функції
Призначення тактичних навушників — захист органів слуху від надмірного шумового впливу: як постійного, так і окремих сильних звуків, наприклад пострілів та вибухів. Вони поділяються на кілька видів за особливостями конструкції, принципом роботи та набором додаткових функцій.
За будовою навушники бувають накладні та внутрішньоканальні. Накладні аксесуари мають м’які амбушури, що надійно захищають від шуму та забезпечують комфортне носіння. Для того, що пристрій міцно тримався на голові, його оснащують регульованим наголів’ям.
Внутрішньоканальні навушники можуть мати вигляд вкладок, що розміщуються у вушній раковині. Також існують вакуумні беруші, які вставляють у вушний канал. Вони гарантують високий рівень звукоізоляції. З цими різновидами навушників зручніше носити головний убір.
За принципом функціонування навушники поділяються на пасивні та активні. Пасивні варіанти блокують надмірний шум з допомогою шумоізоляційних матеріалів, з яких виготовлені чашечки. Зазвичай вони поглинають високочастотні звуки, але дозволяють чути сигнали та звернене мовлення. Деякі моделі мають амбушури, виготовленні з піни з ефектом пам’яті. Вони адаптуються до форми вушних раковин, що забезпечує комфортне носіння.
Основним структурним елементом активних тактичних навушників є спеціальна електронна гарнітура, яка послаблює гучні звуки і посилює тихі. Це дає змогу повноцінно орієнтуватися у зовнішньому середовищі. Нерідко вони мають опцію регуляції гучності та активного шумопоглинання. Тактичні навушники такого формату часто оснащують мікрофоном та радіозв’язком для швидкої та ефективної комунікації. Вони надійно захищають слух навіть в умовах високого шумового навантаження. За конструкцією ці засоби бувають горизонтальними та вертикальними. Це дає змогу обрати варіант, який найкраще поєднується з іншими спорядженням.
Купити якісні тактичні навушники від бренду 3M пропонує інтернет-магазин Consafety. У нас також можна придбати гігієнічні змінні набори та інші аксесуари.